fbpx

Suntem o companie ROMÂNEASCĂ, având peste 11 ani de experienţă în realizarea de mobilier pe comandă atât în proiecte business to business, cât şi proiecte business to consumer. Te așteptăm și pe tine în echipa FRONTE. Nu îți promitem că va fi ușor, dar îți promitem că o să ai colegi pe care te poți baza, pentru că noi credem în idea de echipă, și cu siguranță fiecare nouă provocare va fi un pas în cariera ta.

Iată lista de joburi disonibile:

Angajăm consilier mobilier.

Descrierea postului

  • Principala responsabilitate este de a consilia clientii (atat telefonic cat si face-to-face in cadrul intalnirilor programate in showroom). Potentialii cumparatori vor fi atrasi prin diverse canale alternative, astfel job-ul nu presupune cautare activa de clienti interesati, ci doar consilierea persoanelor interesate;
  • Pregatirea desenelor, schitelor si proiectarilor pentru clienti – e necesara cunoasterea programelor de proiectare arhitecturala (SketchUp / Autocad, etc). De asemnea pregateste desene pentru echipa de productie, dupa specificatiile exacte ale proiectului agreat cu clientul;
  • Consilierul le ofera clientilor cele mai bune solutii de mobilier la comanda si prezinta acestora materiale accesorii.

Aptitudini necesare

  • Experienta in domeniul mobilierului/ designuliui interior;
  • Cunoasterea programelor de proiectare arhitecturala (SketchUp / Autocad, etc);
  • Persoana ingrijita, cu aspect fizic placut si abilitati de comunicare eficienta.

Avantajele postului

  • Salariu fix (in functie de experienta si cunostinte);
  • Comisioane din vanzari (grila de comisionare);
  • Parte dintr-o echipa tanara si dinamica, intr-o companie in continua crestere.

Daca ai pregatirea necesara si bifezi toate conditiile de mai sus, te vrem in echipa noastra! Te rugam insa, tine cont ca punem mare pret pe urmatoarele calitati:

  • Esti o persoana foarte serioasa;
  • Esti ambitios/ambitioasa si constient(a) ca poti creste, poti imbunatati continuu rezultatele tale si ale echipei;
  • Esti capabil sa iti asumi responsabilitatea pentru rezultatele tale;
  • Esti istet si perfectionist, nelasand niciodata lucrurile neterminate;
  • Iti place sa lucrezi in echipa, esti o persoana binevoitoare, politicoasa si respectuoasa;
  • Vei cauta solutii pentru ca tu sa fii cel mai bun.

Aşteptam CV-ul tau la adresa de mail hire@fronte.ro.

Angajăm proiectant mobilier cu experienţă de lucru în programul IMOS. Experienţă este obligatorie.

  • Este capabil să execute desene detaliate, programe de utilaje (specific mobilier) şi necesare de lucru corecte cu costuri;
  • Are experienţă în lucrul cu piese standardizate realizate în baza de date IMOS; poate crea noi elemente/ articole, în vederea standardizării
  • Poate obţine rapoarte din software-ul IMOS cu privire la liste de tăiere material (dezmembrare); necesar de material, rapoarte cantitative

  • Iniţiativă şi proactivitate
  • Cunoaşterea programelor de proiectare arhitecturală AUTOCAD
  • Experienţă în proiectare MOBILIER în AUTOCAD

Aşteptăm CV-ul tău la adresa de mail hire@fronte.ro.

Obiectiv general: Transpune comenzile de la clienți în schițe tehnice folosind programe speciale (cunoștințe obligatorii de SketchUp, AutoCAD, Imos, 3D Studiomax etc), pentru a putea fi date către echipa de producție (fabrică)

  • Identifică nevoile clientului;
  • Propune soluții de amenajare și mobilare;
  • Creează conceptul mobilierului după standardele companiei și specificațiile clientului;
  • Transpune dorința clienților în soluții viabile și d.p.d.v tehnic;
  • Pregătește desene, schițe și proiectări pentru client (proiectarea mobilierului, realizarea releveelor acestora) în programele necesare: SketchUp, AutoCAD, Imos, 3D Studiomax etc;
  • De asemenea pregătește desene pentru echipa de producție, după specificațiile exacte ale clientului.

Oricare job suna interesant pentru tine, tine cont ca punem mare prêt pe urmatoarele calitati:

  • Esti ambitios, si constient ca poti creste, poti inbunatati continuu rezultatele tale si ale echipei;
  • Esti capabil sa iti asumi responsabilitatea ptr rezultatele tale;
  • Poti face parte dintr-o echipa, esti o persoana politicoasa si respectuoasa;
  • Vei căuta soluţii pentru ca tu să fii cel mai bun.
Back To Top